Show participants

Timed categories

Big Light

Rank Team number Team name Start Finish Course time CPs visited Penalty/Bonus Final time
1L205 Сонные панды 09:10 15:06 5:56 34 1:10 4:46
Варя Быстрова

Saint Petersburg

Константин Золотов

Saint Petersburg

Стас Отарбаев

Saint Petersburg

2L276 АлкоБелко 11:32 17:12 5:40 33 0:20 5:20
Константин Белов

Saint Petersburg

Алина Кожевникова

Saint Petersburg

3L263 SanchezKait 11:06 15:57 4:51 32 1:30 3:21
Екатерина Клочкова

Saint Petersburg

Александра Курныкина

Saint Petersburg

Big Pro

Rank Team number Team name Start Finish Course time CPs visited Penalty/Bonus Final time
1P264 Собаки Павлова 11:08 16:57 5:49 41 2:00 3:49
Антонина Гараничева

Saint Petersburg

Алексей Грищук

Saint Petersburg

2P231 1001010У10001001 10:02 15:20 5:18 40 2:00 3:18
Даниил Горбач

Saint Petersburg

Анастасия Дубровская

Saint Petersburg

Кирилл Павлов

Moscow

Мария Суслова

Saint Petersburg

3P215 Ум в спорте не помеха 09:30 14:59 5:29 39 2:00 3:29

Small Light

Rank Team number Team name Start Finish Course time CPs visited Penalty/Bonus Final time
1L154 Mini-Любители Петербурга 10:48 14:52 4:04 27 1:50 2:14
Артём Степанов

Saint Petersburg

2L180 Аборигены 11:40 15:12 3:32 27 0:50 2:42
Илья Птицын

Saint Petersburg

Константин Птицын

Saint Petersburg

3L128 H2O 09:56 14:30 4:34 27 1:50 2:44
Егор Вощинин

Saint Petersburg

Арина Вощинина

Saint Petersburg

Алексей Кочетов

Saint Petersburg

Светлана Кочетова

Saint Petersburg

Small Pro

Rank Team number Team name Start Finish Course time CPs visited Penalty/Bonus Final time
1P160 Мы 11:00 15:25 4:25 34 1:50 2:35
Владислав Мошкин

Saint Petersburg

Олег Мошкин

Saint Petersburg

Анна Мошкина

Saint Petersburg

2P122 Полярная Звезда - школа 534 09:44 14:10 4:26 34 1:50 2:36
Семён Сайнаков

Saint Petersburg

Никита Филимонов

Saint Petersburg

Захар Яковлев

Saint Petersburg

Ольга Яковлева

Saint Petersburg

3P141 Белый ус 10:22 14:44 4:22 34 1:30 2:52
Влада Астафьева

Saint Petersburg

Александр Белоусов

Saint Petersburg

Non-timed categories

Excursion Light

Rank Team number Team name Start CPs visited
1L301 Дети и внуки 09:02 31
Екатерина Трофимова

Saint Petersburg

Марина Фёдорова

Saint Petersburg

1L302 Ползём, любуемся пейзажем 09:04 31
Елена Усачёва

Saint Petersburg

Наталья Вовчина

Saint Petersburg

Мария Усачёва

Saint Petersburg

1L303 КП 09:06 31
Анастасия Коренек

Saint Petersburg

Елена Пащенкова

Saint Petersburg

Георгий Самбурский

Saint Petersburg

1L308 Бурундуй 09:16 31
Виктория Маматказина

Saint Petersburg

1L311 Суслички 09:22 31
Ангелина Варганова

Saint Petersburg

Михаэлла Коня

Saint Petersburg

Никита Максимов

Saint Petersburg

1L331 ЮнГи 10:02 31
Егор Вандышев

Moscow

Андрей Грудцын

Moscow

Татьяна Грудцына

Moscow

1L336 Кукарямба 10:12 31
Ирина Блышко

Saint Petersburg

Яша Блышко

Saint Petersburg

Виктория Карлова

Saint Petersburg

Евгения Карлова

Saint Petersburg

1L338 Ника 10:16 31
Антон Косовский

Saint Petersburg

Дарья Уфнаровская

Peterhof

1L339 Любознайки 10:18 31
Юлия Никитина

Saint Petersburg

Александр Сидоров

Saint Petersburg

Анатолия Сидорова

Saint Petersburg

1L342 Торнадо 10:24 31
Илья Ковалёв

Saint Petersburg

Антонина Ковалёва

Saint Petersburg

Константин Парфёнов

Saint Petersburg

1L351 Муса-кин 10:42 31
Анастасия Камардина

Saint Petersburg

Ольга Мусакина

Saint Petersburg

Ульяна Мусакина

Saint Petersburg

1L357 ТИХО-ходики 10:54 31
Светлана Тихонова

Leningrad Region

Татьяна Тихонова

Saint Petersburg

Георгий Чурбаков

Saint Petersburg

1L359 ТИХО-ходы 10:58 31
Эля Лукьянович

Saint Petersburg

1L360 Искатели приключений 11:00 31
Елена Чухнюк

Saint Petersburg

Максим Чухнюк

Saint Petersburg

1L361 Ленивые опоссумы 11:02 31
Александра Берхман

Saint Petersburg

Евгений Берхман

Saint Petersburg

1L367 Узнавайки 11:14 31
Александр Харитонов

Saint Petersburg

Сергей Харитонов

Saint Petersburg

Юлия Харитонова

Saint Petersburg

1L385 мумики 11:50 31
Елисей Кесарев

Saint Petersburg

Тимофей Кесарев

Saint Petersburg

Юлиана Кесарева

Saint Petersburg

1L388 Смешарики 11:56 31
Алексей Русанов

Saint Petersburg

Ольга Русанова

Saint Petersburg

Полина Русанова

Saint Petersburg

1L3100 Бамбарбия Киркуду 12:20 31

Excursion Pro

Rank Team number Team name Start CPs visited
1P305 Чижик-пыжик 09:10 38
Маша Осадчая

Saint Petersburg

Лев Чижов

Saint Petersburg

1P306 Стрелка 09:12 38
Ваня Грачев

Saint Petersburg

Глеб Козлов

Saint Petersburg

Аня Разумова

Saint Petersburg

Маша Чивиксина

Saint Petersburg

1P360 Смешарики 11:00 38
Маша Калиничева

Pushkin

Сергей Рымарев

Saint Petersburg

Надежда Рымарева

Saint Petersburg

Show participants