Category 

Show participants

Rank Team number Team name Start Finish Course time CPs visited Penalty/Bonus Final time
1603 АМТ 09:06 18:00 8:54 32 3:15 5:39
603

2635 Пепелац имени Д.В.Гаева 10:10 19:16 9:06 32 2:00 7:06
635

Bonuses missed

3630 Lion force 10:00 19:16 9:16 32 2:00 7:16
630

Bonuses missed

4607 Следопыт 09:14 17:35 8:21 31 2:45 5:36
607

CPs missed

Bonuses missed

5612 Панды 09:24 17:52 8:28 31 2:45 5:43
612

Александра Бойкова

Moscow

CPs missed

Bonuses missed

6655 Луноход 10:50 18:32 7:42 31 1:15 6:27
655

Алексей Гусев

Moscow

Максим Ручкин

Moscow

CPs missed

Bonuses missed

7633 Wine Lovers 10:06 17:52 7:46 31 0:45 7:01
633

Игорь Хорошилов

Moscow

Нина Хорошилова

Moscow

CPs missed

Bonuses missed

8605 ПрМр 09:10 17:51 8:41 31 1:30 7:11
605

Alex Kichenko

Moscow

Сергей Васильков

Moscow

CPs missed

Bonuses missed

9636 Блуждающие биороботы 10:12 19:34 9:22 31 1:15 8:07
636

Андрей Воронков

Moscow

CPs missed

Bonuses missed

10604 Канатчикова дача на колесах 09:08 14:51 5:43 30 2:30 3:13
604

CPs missed

Bonuses missed

11606 Тояма Токанава 09:12 16:54 7:42 30 2:00 5:42
606

Антон Боев

Moscow Region

Роман Громов

Moscow

CPs missed

Bonuses missed

12650 Салют 10:40 19:19 8:39 30 1:15 7:24
650

CPs missed

Bonuses missed

13639 Кабан и Лапка 10:18 18:32 8:14 30 0:30 7:44
639

Юрий Ивашин

Moscow

Ирина Розенталь

Moscow

CPs missed

Bonuses missed

14623 DusasKotas и Нестор Петрович 09:46 18:47 9:01 30 1:15 7:46
623

Александр Крылов

Moscow

Дмитрий Нестеренко

Moscow Region

CPs missed

Bonuses missed

15642 Персистентная Зурумбия 10:24 19:43 9:19 30 1:30 7:49
642

CPs missed

Bonuses missed

16640 Мимимишки 10:20 19:48 9:28 30 0:45 8:43
640

Павел Ющенко

Moscow Region

Михаил Пядёркин

Other cities

CPs missed

Bonuses missed

17601 О'лень! 09:02 19:05 10:03 30 1:15 8:48
601

Алёна Байкова

Saint Petersburg

Десислава Маринова

Saint Petersburg

Никита Никитин

Saint Petersburg

Татьяна Чернышева

Saint Petersburg

CPs missed

Bonuses missed

18615 ФПК 09:30 17:40 8:10 29 2:45 5:25
615

Bonuses missed

19638 Алфел 10:16 18:06 7:50 29 1:00 6:50
638

Феликс Щербина

Moscow

Bonuses missed

20658 Флайеры 10:56 19:53 8:57 29 0:30 8:27
658

Ирина Ерохина

Moscow

Bonuses missed

21631 Split-brain 10:02 18:31 8:29 29 8:29
631

Екатерина Короткова

Moscow

22657 Упырка Team 10:54 19:50 8:56 28 2:15 6:41
657

Bonuses missed

23600 Тысячелетний сокол 09:00 19:00 10:00 28 2:45 7:15
600

Bonuses missed

24608 Дубы-Колдуны 09:16 19:41 10:25 28 2:15 8:10
608

Bonuses missed

25620 Габриэла Сукалова 09:40 18:35 8:55 28 8:55
620

Олег Иванов

Moscow Region

26637 Черный пират 10:14 17:33 7:19 27 0:45 6:34
637

Борис Корбан

Moscow

Анастасия Смирнова

Moscow

Bonuses missed

27652 Фасольки 10:44 19:40 8:56 27 1:30 7:26
652

Роман Ельцов

Moscow

Bonuses missed

28634 Реактивные пэки 10:08 18:31 8:23 25 8:23
634

Дмитрий Кузнецов

Moscow

29610 Маруся и Co 09:20 19:10 9:50 24 1:15 8:35
610

Вадим Плеханов

Saint Petersburg

Bonuses missed

30659 Quod erat demonstrandum 10:58 18:10 7:12 23 2:00 5:12
659

Евгений Дунаевский

Moscow

Bonuses missed

31651 Мерсолет 10:42 19:54 9:12 23 2:45 6:27
651

Дмитрий Постников

Moscow

Bonuses missed

32653 Performance B 10:46 19:52 9:06 23 1:15 7:51
653

Алексей Баскаков

Moscow

Сергей Василец

Moscow

Елена Мещерякова

Moscow Region

Bonuses missed

33622 Real team 09:44 15:40 5:56 11 0:45 5:11
Михаил Базыкин

Moscow

Bonuses missed

Number Team name Start
602 Стучат колеса 09:04
602

Игорь Кошлаков

Moscow

Show participants