Category 

Show participants

Rank Team number Team name Start Finish Course time CPs visited Penalty/Bonus Final time
1204 Муякан+Биопсия матраса 09:08 19:49 10:41 13 10:41
204

Виктор Лемпицкий

Other cities

Даниил Поспелов

Moscow

Bonuses missed

2244 Ежики Хрюшечки 10:28 19:41 9:13 11 3:30 5:43
244

3209 Вместе весело 09:18 19:43 10:25 10 1:00 9:25
209

Иван Андреев

Moscow Region

Надежда Болотина

Moscow

Алёна Жигулина

Moscow

Bonuses missed

4230 Мышьяк и старые кружева 10:00 19:53 9:53 9 2:00 7:53
230

Наталья Зевахина

Moscow

Bonuses missed

5236 Brainless skunks 10:12 19:29 9:17 9 1:00 8:17
236

Женька Лаврова

Saint Petersburg

Ольга Славнухина

Saint Petersburg

Bonuses missed

6219 Слоны идут на север 09:38 19:59 10:21 8 3:30 6:51
219

Дмитрий Латыпов

Moscow

Михаил Серёжкин

Moscow

7210 Пятница 55 09:20 19:59 10:39 8 3:30 7:09
210

Татьяна Башлачева

Other Central FD cities

Валентина Рыбина

Other Central FD cities

8242 Моск Лейтенанта Шмидта 10:24 19:18 8:54 8 1:00 7:54
242

Антон Чухнов

Saint Petersburg

Анна Ильина

Saint Petersburg

Bonuses missed

9246 Двойной матриархат 10:32 19:13 8:41 8 8:41
246

Юлия Маругина

Saint Petersburg

Анатолий Чех

Saint Petersburg

Екатерина Самойлова

Saint Petersburg

Bonuses missed

10220 Софистика 09:40 19:59 10:19 7 2:00 8:19
220

Анастасия Белоглазова

Ivanovo

Юлия Чудненко

Ivanovo

Bonuses missed

11211 отцы и дети 09:22 19:43 10:21 7 2:00 8:21
211

Илья Андреев

Moscow

Елена Деомидова

Moscow

Полина Колесникова

Moscow

Bonuses missed

12239 Жабы на метле 10:18 19:55 9:37 7 1:00 8:37
239

Михаил Жуков

Saint Petersburg

Анна Вульф

Saint Petersburg

Александр Ермолин

Saint Petersburg

Елена Мосягина

Saint Petersburg

Bonuses missed

13238 Панамка 10:16 19:18 9:02 7 9:02
238

Евгения Николаева

Saint Petersburg

Bonuses missed

14245 Синдром Сосновки 10:30 19:50 9:20 7 9:20
245

Ольга Воробьёва

Saint Petersburg

Евгений Капитульский

Saint Petersburg

Bonuses missed

15228 Epic Fail 09:56 19:17 9:21 7 9:21
228

Bonuses missed

16207 Ололо 09:14 19:51 10:37 7 10:37
207

Константин Балакин

Moscow Region

Анна Кругликова

Moscow

Bonuses missed

17215 Рыжая Клякса 09:30 19:47 10:17 6 1:00 9:17
215

Наталья Гелетий

Moscow

Виталий Дольников

Moscow

Дашка Сигунова

Moscow Region

Bonuses missed

18205 3 D 09:10 19:08 9:58 5 3:30 6:28
205

Олег Громов

Зеленоград

Оксана Литвин

Жуковский

Оля Проскурина

Оренбург

Анна Чекушина

Moscow Region

19206 Енот справится 09:12 19:20 10:08 5 10:08
206

Юрий Егоров

Moscow Region

Bonuses missed

20233 У нас на Сахалине 10:06 17:11 7:05 4 7:05
233

Андрей Пикин

Other Far East FD cities

Иван Плетнёв

Other Far East FD cities

Bonuses missed

21200 УГаР 09:00 19:25 10:25 4 1:00 9:25
200

Нателла Уварова

Moscow

Bonuses missed

22214 VS «Чёрный Кот» 09:28 19:56 10:28 4 1:00 9:28
214

Николай Солилов

Other Central FD cities

Макс Филатов

Other Central FD cities

Макс Шилов

Ivanovo

Bonuses missed

23231 Зелёндики 10:02 18:41 8:39 3 2:00 6:39
231

Bonuses missed

24212 ХДВН 09:24 19:36 10:12 2 1:00 9:12
212

Андрей Булгаков

Moscow Region

Михаил Ходячих

Moscow Region

Bonuses missed

25202 Ананас с зеленью 09:04 19:31 10:27 2 1:00 9:27
202

Алексей Светлов

Железнодорожный

Bonuses missed

Number Team name Start
203 Быдло из Московской области 09:06
203

Виктор Бойков

Раменское

Михаил Леонов

Коломна

213 Без головы 09:26
213

Дмитрий Паушкин

Moscow

Анна Помазова

Moscow

216 Ну и вот 09:32
Анна Кругликова

Moscow

Александра Харламова

Moscow

217 Мозготранс 09:34
217

Марго Бондаренко

Moscow

Сергей Летунов

Moscow

218 Не знаю 09:36
218

Юля Щетинская

Moscow

221 Solovei & Офисный планктон 09:42
221

Юлия Баракова

Moscow

Роман Бех

Moscow

Алексей Соловьев

Moscow

240 Бегущие под Небом 10:20
240

Сережа Белов

Leningrad Region

Маша Фомичева

Saint Petersburg

241 Неспешливые торопышки 10:22
241

Антонио Гадалов

Moscow

Денис Мизёв

Ivanovo

Аня Рыбкина

Ivanovo

Анюта Ханова

Moscow

243 Заводные костыли 10:26
243

Show participants